Nagroda dla Radosława Kawęckiego

0
679

Radosław Kawęcki został oficjalnie uhonorowany podczas XXIII sesji Rady Gminy Jerzmanowa. Uczestnik ostatnich Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie otrzymał 2000 zł nagrody. Kwota nie jest adekwatna do osiągniętego wyniku (czwarte miejsce), jednak sam fakt zauważenia sportowca daje powód do zadowolenie. Podczas Igrzysk w Londynie wielu mieszkańców zarówno gminy jak i naszego miasta mocno dopingowało Polaka. Medal był blisko, ale czwarte miejsce to wielki sukces młodego pływaka.

Radosław Kawęcki jest mieszkańcem Jaczowa. Osiąga ogromne sukcesy w pływaniu, obecnie jest jednym z najlepiej zapowiadających się sportowców w naszym kraju. Pływania nauczył się jako 4 – letnie dziecko będąc z rodzicami w Chorwacji. Od klasy 6 szkoły podstawowej pływa w Zielonej Górze. Obecnie reprezentuje Klub Sportowy KORNER Zielona Góra. Ma wiele znaczących osiągnięć m. in. zajął I miejsce w Mistrzostwach Europu w Szczecinie (2011r.), IV miejsce podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie (2010r.), jest finalistą Mistrzostw Świata w Szanghaju 2011r. i złotym medalistą w Debreczynie (2012r.). Obecnie może się pochwalić IV pozycją na tegorocznych Mistrzostwach Olimpijskich w Londynie, jest to wynik, który przed naszymi lokalnymi reprezentantami ustanowił wysoko poprzeczkę.

Wręczenie nagrody p. Radkowi poprzedzone było relacją z wyścigu finałowego podczas Igrzysk Olimpijskich. To przypomnienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, wzruszeń i wywołało gromkie brawa. Wręczenia nagrody dokonał Wójt Gminy Jerzmanowa – Lesław Golba, podkreślając iż życzy pływakowi spełnienia osobistych, a także zawodowych marzeń oraz satysfakcji z dawania przykładu charyzmy, wytrwałości oraz mistrzowskiego talentu.

Sportowiec podczas sesji chętnie opowiedział o swojej przygodzie, ale najwięcej czasu poświecił na podziękowaniu za duże wsparcie ze strony ojca – p. Marka Kawęckiego, który nie tylko mobilizował go do pracy nad sobą ale też podtrzymywał w najtrudniejszych chwilach. Pomimo kruchej postury jest najlepszym europejskim pływakiem, wytrwałym w dążeniach do celu. Imponuje w nim to, iż pomimo tak znaczących osiągnięć jest osobą bardzo skromną, niezwykle otwartą i życzliwą. Gratulujemy.

Poprzedni artykułWykład o Salomei
Następny artykułPoszukiwani niezwykli Dolnoślązacy
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.