Obraz Głogowa po weekendzie

0
436

Weekend to czas, w którym wielu z nas nie ma obowiązków związanych z pracą lub szkołą. Dlatego wielu spędza weekend na spotkaniach ze znajomymi, czy imprezach. Jednak nie każdy w czasie dwóch weekendowych dni miał czas żeby odpoczywać. Głogowscy policjanci w piątek, sobotę i niedziele przeprowadzili 60 interwencji oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. W trakcie weekendu miał też miejsce jeden wypadek drogowy, a 20 osób znalazło się na izbie wytrzeźwień.

Za nami najmilszy okres tygodnia, czyli weekend. W sobotę i niedziele jest czas na odpoczynek i relaks. Jednak nie każdy mógł liczyć na relaks na drodze. Już na początku weekendu, czyli w piątek (28 września) doszło do wypadku drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Do zdarzenia doszło po tym jak 56-letni kierowca samochodu osobowego marki mercedes wyjeżdżając z ulicy Fryderyka Chopina wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym skuterze. – Na skuterze podróżowały dwie siedemnastoletnie dziewczyny. W wyniku zderzenia pojazd przewrócił się. Jedna z dziewczyn złamała palec u ręki, a druga poznała ogólnych potłuczeń – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Także w niedziele (30 września) około godziny 15.00 na osiedlu Piastów Śląskich doszło do poważnie wyglądającej zdarzenia drogowego. Na ulicy Kazimierza Wielkiego doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – opla vectry oraz volkswagena polo. – W wyniku zderzenia ośmioletni pasażer samochodu osobowego opla vectra oraz pasażerka z volkswagena polo zostali przewiezieni do szpitala. Ośmiolatek uderzył się w policzek, a kobieta urazu klatki piersiowej. Jednak lekarz stwierdził, że urazy nie są poważne. Dlatego zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja drogowa – tłumaczy Bogdan Kaleta. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu zostały sporządzone materiały, a o winie kierowców zdecyduje sąd.

Weekend to także czas zwiększonej liczby osób przebywającej na izbie wytrzeźwień. W czasie całego weekendu (od 28 do 30 września) na izbie wytrzeźwień znalazło się dwadzieścia osób. Zatrzymano też dwóch nietrzeźwych kierowców. – Jeden z nich to 53 letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna kierując samochodem marki ford mondeo jechał ulicą Żarkowską mając w swoim organizmie 2.26 promila alkoholu – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Głogowscy policjanci przeprowadzili też 60 interwencji. Jednak sytuacja w Głogowie to tylko niewielki odsetek tego, co działo się w całym województwie. W ciągu minionego weekendu dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 1640 interwencji. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 163 podejrzanych. Ponadto w ręce policjantów wpadło 30 poszukiwanych, w tym 9 osób nieletnich. W sobotę i niedzielę na Dolnym Śląsku doszło do 11 wypadków drogowych. Policjanci podczas kontroli ujawnili i zatrzymali 90 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.