Jutro przyjedzie praca

0
650

Już jutro (2 października) do Głogowa przyjedzie bus z pracą, czyli tak zwane mobilne centrum rekrutacji. W busie będzie można znaleźć oferty pracy z Niemiec, Francji i Belgi. Pomysłodawcą tego projektu jest Agencja Pracy Tymczasowej Work Ekspress, która swoją działalność na rynku pracy prowadzi od 2004 roku. Dla mieszkańców Głogowa przygotowano oferty głównie z branży budowlanej. Coś dla siebie znajdą także osoby, które ukończyły 50 rok życia.

O tym, że trudno jest znaleźć prace chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W czasie mozolnych i bezskutecznych poszukiwań bardzo często okazuje się, więc, że jedynym wyjściem jest poszukać pracy poza swoim miejscem zamieszkania. Wielu w takiej sytuacji decyduje się na pracę za granicą licząc na lepsze życie i zarobki. Jednak ważne jest żeby znaleźć sobie prace jeszcze przed wyjazdem do obcego kraju. Okazje ku temu będą mieli już jutro (2 października) mieszkańcy Głogowa. Do naszego miasta przyjedzie Bus Work, czyli mobilne centrum rekrutacji. W busie znajdą się oferty pracy z Niemiec, Francji i Belgi. Każdy, kto zgłosi się jutro (2 października) do mobilnego centrum rekrutacji otrzyma cenne informacje na temat zatrudnienia. – Specjaliści do spraw rekrutacji będą informować w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, podpowiedzą też w jaki sposób napisać CV. Będą też do dyspozycji mieszkańców Głogowa i odpowiedzą na każde pytanie osób poszukujących pracy – mówi Damian Piątek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

Oferty pracy zza granicy jakie przyjadą do Głogowa będą dotyczyły głównie branży budowlanej. Zatrudnienie będą mogli znaleźć: budowlańcy z doświadczeniem zawodowym, dekarze, pracownicy robót wykończeniowych. Zza granicą potrzebny jest także cieśla, malarz- tapeciarz, monter paneli solarnych, czy spawacz. Prace dla siebie znajdą także osoby po 50 roku życia. Dla nich przygotowane są oferty opiekunów dla osób starszych. Wszyscy zainteresowani przejrzeniem ofert pracy za granicą powinni znaleźć się już jutro (2 października) pod Powiatowym Urzędem Pracy w Głogowie przy ulicy Piaskowej. Bus Work będzie podstawiony w godzinach od 14.30 do 16.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.