Działają Dyskusyjne Kluby Książek

0
509

Dyskusyjne Kluby Książek skierowane są do osób, które lubią czytać i dzielić się z innymi spostrzeżeniami po lekturze. Dyskusyjne Kluby Książki mają na celu zintegrować miłośników książek. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie Dyskusyjny Klub Książki działa od 31 stycznia 2012. Od ubiegłego czwartku (27 września) dyskutować na temat książek mogę też czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębocicach.

W ubiegły czwartek (27 września) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grębocicach odbyło się pierwsze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Klub zrzesza ze sobą osoby w różnym wieku, zainteresowanych wymianą poglądów i doświadczeń po przeczytaniu książki. Pierwszym gościem Dyskusyjnego Klubu Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Grębocicach była Pani Janina Zimirska, autorka wydanej w sierpniu powieści pod tytułem “W drodze do domu”. Dzięki zaangażowaniu czytelników, spotkanie szybko przerodziło się w żywą dyskusję. Podzielono się też pozycjami książkowymi godnymi polecenia oraz zapoznano się z nowościami bibliotecznymi. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Grębocicach odbędzie się 29 listopada. Tematem spotkania będzie bestseller ostatnich miesięcy Virgini Andrews ” Kwiaty na poddaszu” i “Płatki na wietrze” oraz ” A jeśli ciernie”.

Także w Głogowie działa Dyskusyjny Klub Książki. Czytelnicy spotykają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jedności Robotniczej. Pierwsze spotkanie odbyło się 31 stycznia 2012 roku i od tego czasu odbywają się raz w miesiącu. Ostatnie spotkanie miało miejsce w miniony wtorek (25 września). Jego tematem była książka Anny Janko pod tytułem “Dziewczynka z zapałkami”. Następne spotkanie odbędzie się natomiast 30 października. Wtedy to czytelnicy z Głogowa zajmą się książką Alice Munro pod tytułem “Uciekinierka”.

Przypominamy, że dla amatorów kultury filmowej w Miejskim Ośrodku Kultury działa Dyskusyjny Klub Filmowy. Seanse odbywają się raz w miesiącu. Najbliższy seans odbędzie się 18 października o godzinie 20.00. Mieszkańcy Głogowa będę mieli okazję zobaczyć film w reżyserii Andrzeja Wajdy pod tytułem “Niewinni Czarodzieje”. Film zostaje wyświetlony w nowej cyfrowej wersji. A już 29 listopada mieszkańcy Głogowa będą mogli obejrzeć hit ostatniego tygodnia, czyli film pod tytułem “Jesteś Bogiem”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.