Rozboje w parku

0
380

W ubiegłą niedzielę (23 września) w jednym z parków w Głogowie doszło do dwóch rozbojów. Ofiarami stały się dwie przechodzące tamtędy osoby – 19-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna. Rozboju dokonali młodzi mężczyźni, mieszkańcy Głogowa. Najstarszy z nich ma 22 lata, a jego dwaj młodsi koledzy to niespełna 15-latkowie. 22-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W minioną niedzielę (23 września) około godziny 19.30 w okolicy jednego z parków w Głogowie spotkali się 22-letni mężczyzna i jego 15-letni kolega. Dwaj młodzi mieszkańcy Głogowa zaatakowali na ulicy niczego niespodziewającą się młodą kobietę. Starszy ze sprawców podszedł do 19-latki i strasząc ją nożem zażądał torebki. Młodszy chłopak wyrwał kobiecie torbę. Sprawcy uciekli. W torebce znajdował się telefon oraz dokumenty i drobna kwota pieniędzy. Niedługo po tym zdarzeniu dwaj sprawcy spotkali się z jeszcze jednym swoim kolegą, 15-letnim mieszkańcem Głogowa. Już we trójkę napadli na przechodzącego parkiem 46-letniego głogowianina. Tym razem pierwszy zaatakował jeden z 15-latków. Wszyscy skopali leżącego mężczyznę i spokojnie zabrali mu telefon oraz około 200 złotych. – Sprawcy nie zainteresowali się nawet jaki jest stan zaatakowanego przez nich mężczyzny i spokojnie rozeszli się do domów – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jednak młodzi mężczyźni długo nie cieszyli się swoim łupem. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego już dobę po dokonaniu rozboju. – Najbardziej wstrząsające w tej sprawie jest to, że wszyscy przed dokonaniem rozbojów umawiali się na tak zwaną “dziesionę” i mieli pełną świadomość, że dopuszczają się jednego z najniebezpieczniejszych przestępstw – dodaje Bogdan Kaleta.

22-letniemu głogowianinowi za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi nawet od trzech do dwunastu lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Młodsi sprawcy z racji swojego wieku będą odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDeszczowy problem
Następny artykułPowstało stowarzyszenie dla Odry
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.