Narkotyki o wartości ćwierć miliona złotych w powiecie polkowickim

0
607

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przechwycili blisko osiem kilogramów marihuany przemyconych z Holandii. Wartość rynkowa narkotyków wynosi około 240 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn – mieszkańców województwa dolnośląskiego (powiatu głogowskiego i polkowickiego) oraz podkarpackiego w wieku od 26 do 30 lat. Wszyscy podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani. Zlikwidowano także “magazyn” należący do grupy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków do Polski i ich dalszą dystrybucją na terenie województwa dolnośląskiego. W wyniku akcji zlikwidowano magazyn należący do grupy i przechwycili blisko osiem kilogramów marihuany. Zatrzymano też trzech mężczyzn podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Są to mieszkańcy województwa dolnośląskiego (powiatu głogowskiego i polkowickiego) oraz podkarpackiego w wieku od 26 do 30 lat. Jeden z nich był tak zwanym “magazynierem”, czyli oprócz przechowywania narkotyków zajmował się też ich porcjowaniem i przygotowywaniem do dalszej dystrybucji. Pozostali dwaj mężczyźni zajmowali się bezpośrednio przemytem do Polski.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące przemytu znacznej ilości narkotyków oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im za to kara nawet do piętnastu lat pozbawienia wolności.

Narkotyki znaleziono na terenie jednego z gospodarstw rolnych w powiecie polkowickim. W pomieszczeniu gospodarczym znajdowała się marihuana zapakowana w kilkanaście worków foliowych. Były one ukryte między innymi w stropie, w specjalnie przygotowanej skrytce. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to blisko ćwierć miliona złotych. Jak ustalili policjanci, marihuana była przemycana z Holandii.

Wczoraj (25 września) podejrzani zostali doprowadzeni do sądu. Wnioskowano, aby zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Głogowie i zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszty na okres trzech miesięcy. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności związane z tym przestępczym procederem oraz działalnością grupy. Sprawdzane jest też to, gdzie miały dalej trafiać przechwycone narkotyki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.