Pierwsza porażka SPR-u

0
662

Głogowscy szczypiorniści są już po trzech kolejkach PGNiG Superligi. Po dobrej inauguracji sezonu (zwycięstwa w Szczecinie i u siebie z Zagłębiem) przyszedł czas na potknięcie. Po 3 kolejkach SPR Chrobry Głogów plasuje się na 3 pozycji z dorobkiem 4 punktów. To jak na przedsezonowe ostrożne zapowiedzi satysfakcjonujący wynik, ale zawsze mogło być lepiej.

W niedziele Głogowianie rywalizowali w Piotrkowie z tamtejszym Piotrkowianinem. Rywal Chrobrego przed niedzielnym spotkaniem nie miał na koncie ani oczka, swój dorobek punktowy odbudował spotkaniem z naszymi szczypiornistami. Pomimo, że do przerwy to zespół z Głogowa wydawał się być zdecydowanie lepszym, co udowodnił 3 bramkowym prowadzeniem, to jednak gospodarzom udało się ugrać komplet punktów.

O wyniku końcowym zdecydowała końcówka spotkania. Głogowianie na 10 minut przed końcem spotkania prowadzili jedną bramką, by w przeciągu kilku minut stracić ich aż sześć, nie rzucając żadnej.

Niedzielna porażka ze słabo spisującym się Piotrkowianinem była niemiłą niespodzianką, a styl rozegrania końcowych minut wzbudzał wiele negatywnych emocji. Głogowianie mogli podtrzymać dobrą passę i rywalizować o czołówkę tabeli, tymczasem kolejnym spotkaniem muszą coś udowodnić.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Chrobry Głogów 27:21 (10:13)

Chrobry: Zapora, Kapela, Stachera – Jankowski 1, Bednarek 2, Płócienniczak 1, Świtała 3, Mochocki 1, Kuta 1, Łucak 5, Gujski 1, Płaczek 1, Wysokiński 1, Ścigaj 4, Czekałowski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.