Spotkanie podróżnicze z Krzysztofem Wielickim

0
314

Głogowskie Dni Turystyki oficjalnie rozpoczynają się dziś spotkaniem z Anną Czerwińską, jednak to nie koniec atrakcji. Już w piątek, 21 września br. zapraszamy wszystkich pasjonatów wspinaczki górskiej na kolejne spotkanie, tym razem z Krzysztofem Wielickim.

Krzysztof Wielicki jest polskim wspinaczem, taternikiem, alpinistą i himalaistą. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. The Explorers Club w 2001 roku nagrodziło alpinistę, jako pierwszego Polaka, prestiżowym odznaczeniem Lowell Thomas Award. Fotorelację ze zdobycia Korony Himalajów i Karakorum będzie można zobaczyć w holu biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15. Spotkaniu towarzyszy wystawa fotograficzna podróżnika “Korona Himalajów i Karakorum”, przedstawiająca wszystkie 14 zdobytych ośmiotysięczników. Wystawa będzie czynna w dniach 21 września 2012 roku do 31 października 2012 r. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy dnia 21 września br. (piątek) o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie, ul. Jedności Robotniczej 15.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWnioski na staże wstrzymane
Następny artykułGodzinę cieszył się łupem
Studentka II roku Kulturoznawstwa ze specjalizacją dziennikarską w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Z zawodu technik organizacji reklamy, z zamiłowania muzyk. Interesuje się historią sztuki oraz historią muzyki, literaturą. Od 15 lat gra na wiolonczeli, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia oraz 4 lata II stopnia.