Przyjazne głogowskie apteki

0
306

Przypominamy, iż w Głogowie trwa III edycja konkursu “Apteka przyjazna osobom starszym i niepełnosprawnym“. Głogowianie mogą wybrać aptekę, która według nich zasługuje na te miano. Konkursy tego typu cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego też w naszym mieście po raz kolejny został on zorganizowany. Apteka, która chce się ubiegać o tytuł przyjaznej osobom starszym i niepełnosprawnym musi spełniać kryteria, takie jak:

  • wywieszenie przez aptekę informacji jaka apteka pełni dyżur w danym dniu, w sposób czytelny i widoczny w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych,
  • dostępność apteki (czy apteka jest czynna zgodnie z godzinami pracy apteki zamieszczonymi na drzwiach apteki),
  • przystosowanie apteki dla osób niepełnosprawnych, (podjazdy, poręcze),
  • obsługa klientów niepełnosprawnych (czy są zwolnieni z oczekiwania w kolejce),
  • asortyment, zaopatrzenie apteki,
  • fachowość i uprzejmość personelu.

W konkursie biorą udział wszystkie apteki z Powiatu Głogowskiego. Tak, jak w ubiegłych latach jury wyłoni i przyzna tytuł Apteki przyjaznej osobom starszym i niepełnosprawnym. Nagrodzone zostaną 4 apteki, jury przekaże również certyfikaty potwierdzające uczestnictwo i zdobycie tytułu przez aptekę, a także zapewni aptece, która zdobędzie I miejsce promocję na terenie Powiatu Głogowskiego w lokalnych mediach. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w miesiącu październiku br. Konkurs przewiduje również tak jak w ubiegłym roku nagrody dla osób ankietujących.Po konkursie, spośród wszystkich ankiet, które wpłyną do Starostwa Powiatowego w Głogowie, zostanie przeprowadzone losowanie. Na zwycięzców, którzy umieścili swoje dane osobowe na ankietach wyłonionych w drodze losowania czekać będą atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.