Dożynki wojewódzkie

0
657

W dniu 09 września br. w Dzierżoniowie odbyły się dożynki wojewódzkie. Gminę Kotla i Powiat Głogowski reprezentował Zespół Folklorystyczny “Wrzos” oraz “Skidniowianie”. Jak zwykle, uroczystości tego typu rozpoczęła msza święta koncelebrowana.

W wyjeździe uczestniczyła Radna Powiatowa Pani Czesława Kozłowska. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca, podczas której zostały poświęcone wieńce i chleby. Po utworzeniu korowodu dożynkowego wszyscy udali się na stadion, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Starościna i Starosta dożynek przekazali gospodarzom chleb i kosz z darami. Wszystkie delegacje powiatowe zaprezentowały swoje wieńce. Po prezentacji władze Dzierżoniowa oraz naszego województwa dziękowały gościom za przekazane dary oraz zaprosiły do dalszego świętowania. Odczytany został również list z Kancelarii Prezydenta RP. Zespoły lokalne: Ślężanie, Poloneziaki, Pojana oraz Kostrzynianie wykonały wraz z zaproszonymi gośćmi tradycyjny taniec “Polonez”. Potem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych. Za najładniejszy wieniec komisja uznała wykonanie gminy Bolesławiec. Będą oni reprezentować nasze województwo na ogólnopolskich dożynkach. Nasza Gmina dostała nagrodę i dyplom za udział. Po części oficjalnej nastąpiła część biesiadna, podczas której zaprezentowały się zespoły folklorystyczne, w tym “WRZOS” z Chociemyśli, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Po zakończeniu tej części uroczystości wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Golec uOrkiestra, a zwieńczeniem całego dnia świętowania była dyskoteka pod gwiazdami do późnych godzin nocnych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w reprezentację naszej Gminy i Powiatu podczas dożynek wojewódzkich.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.