Ora et labora

0
272

Taki tytuł nosi najnowsza wystawa, którą będziemy mogli zobaczyć w Galerii Edukacji Twórczej w Głogowskim Miejskim Ośrodku Kultury. Artysta, Zbigniew Wierzchowski zaprezentuje swoje prace. Wernisaż wystawy pt. “Ora et labora- módl się i pracuj” odbędzie się już w najbliższy piątek.

Ora et labora (łac. módl się i pracuj) jest to dewiza św. Benedykta z Nursji, który w 529 r. założył zakon benedyktynów, najstarszy katolicki zakon mniszy.Jest to motto reguły zakonu benedyktynów, natomiast hasłem przewodnim jest Ordo et pax, co oznacza Ład i pokój.Formuła módl się i pracuj jest streszczeniem postawy zakonnika wobec Boga i świata. Mnisi ślubują stałość, posłuszeństwo i ubóstwo. Zbigniew Wierzchowski znany jest Głogowianom przede wszystkim jako pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Głogowie, jak i aktywny działacz społeczny. Tym bardziej warto pójść i zobaczyć twórczość artystyczną tego człowieka. Wszystkich chętnych zapraszamy w piątek, 7 września br. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy pt. “Ora et labora- módl się i pracuj”. Będzie można ją oglądać do 30 września br. w godzinach 10:00- 18:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Galeria Edukacji Twórczej MOK w Głogowie ul. Plac Konstytucji 3 Maja 2

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiknik przedszkolaka
Następny artykułMapa barier
Studentka II roku Kulturoznawstwa ze specjalizacją dziennikarską w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Z zawodu technik organizacji reklamy, z zamiłowania muzyk. Interesuje się historią sztuki oraz historią muzyki, literaturą. Od 15 lat gra na wiolonczeli, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia oraz 4 lata II stopnia.