Sołectwa świętują

0
260

Odbyło się już sporo uroczystości dożynkowych w gminach otaczających Głogów. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ Sołectwa świętują nadal pomyślność zbiorów. W najbliższą niedzielę, czyli 9 września br. odbędą się Dożynki Gminne. Tym razem w miejscowości Brzeg Głogowski.

W ubiegłą sobotę, 1 września br. te piękne uroczystości odbyły się w Bukwicy, Czernej, Dobrzejowicach i Kromolinie. Wszystkie uroczystości zorganizowali mieszkańcy poszczególnych sołectw. Rozpoczęły się tradycyjną mszą dziękczynną, a zakończyły zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych i na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkich jej uczestników. Nie inaczej będzie w Brzegu Głogowskim. Wójt gminy Żukowice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Żukowice na Dożynki Gminne, które odbędą się w dniu 9 września br. na boisku sportowym za Szkołą Podstawową w Brzegu Głogowskim. W programie między innymi:

  • godz. 14:30 korowód dożynkowy
  • godz. 14:45 Msza Święta dożynkowa
  • – obrzęd dożynkowy
  • występy artystyczne
  • ok godz. 18:00 zabawa taneczna

W trakcie trwania imprezy dożynkowej organizatorzy zapewniają dla wszystkich gości poczęstunek, zaś dzieci mogą liczyć na możliwość skorzystania z bezpłatnych atrakcji, między innymi trampolina, czy dmuchańce które cieszą się ogromną popularnością. Jak zwykle, zachęcamy i zapraszamy do udziału w świętowaniu i poznawaniu kultury wiejskiej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDerby dla Polkowic
Następny artykułOdznaka dla Głogowianina
Studentka II roku Kulturoznawstwa ze specjalizacją dziennikarską w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Z zawodu technik organizacji reklamy, z zamiłowania muzyk. Interesuje się historią sztuki oraz historią muzyki, literaturą. Od 15 lat gra na wiolonczeli, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia oraz 4 lata II stopnia.