Ecoren Cup – znamy zwycięzców

0
548

Wielki finał VI edycji turnieju Ecoren Cup za nami. W piątek na murawie Zagłębia Lubin odbył się finał tegorocznych zmagań. W decydującym starciu wzięło udział 11 drużyn, w tym 92 zawodników. Wszystkie zespoły mogły czuć się wygrane, przede wszystkim Ekipa Lubina i Futbolowcy 97, które zwyciężyły w swoich kategoriach wiekowych.

Pomimo deszczowego poranka, tuż przed startem rozgrywek zza chmur wyjrzało słońce, które towarzyszyło najmłodszym piłkarzom do samego końca. Z każdym kolejnym meczem determinacja graczy była coraz większa, co mogło cieszyć nawet największych krytyków tego sportu. – Chłopaki przykładają się do gry zespołowej, akcje indywidualne były rzadkością, dzięki czemu rywalizacja była mocno wyrównana. Nie było łatwo wygrać, zwłaszcza, że w finale spotkaliśmy się  z zespołem z którym już raz przegraliśmy – mówił opiekun Futbolowców.

Po kilku godzinach wyczerpujących zmagań z rąk Janusza Adamczyka, prezesa KGHM Ecoren i Marka Bestrzyńskiego, prezesa Zagłębia Lubin, główne nagrody odebrali: w grupie młodszej (10-12 lat) Ekipa Lubina, w grupie starszej (13-15) Futbolowcy 97. Jak co roku, nagrody otrzymały wszystkie zespoły biorące udział, a organizatorzy wyrazili nadzieję, że to nie koniec sportowych sukcesów młodych piłkarzy.

– Po minach widzę, że zabawa była dobra. Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w tegorocznej edycji turnieju. W tej rywalizacji wszyscy jesteście zwycięzcami. Liczę, że spotkamy się w przyszłym roku – zachęcał młodych piłkarzy Janusz Adamczyk.

Wyniki Ecoren Cup 2012:

Grupa młodsza, roczniki 2000-2002

  1. Ekipa Lubina- Lubin
  2. Konfeks II Legnica- Legnica
  3. FC Piekary – Legnica

Grupa starsza, roczniki 1997-1999

  1. Futbolowcy 97 – Legnica
  2. FC Gwiazdy Team – Głogów
  3. Gimbusy – Legnica
Poprzedni artykułFinał dmuchanych pikników
Następny artykułDworzec PKP pięknieje
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.