Puchar Polski – derbowe starcie

0
544

Zapraszamy na relację na żywo!

Dzisiejsze starcie Chrobrego Głogów i Miedzi Legnica zapowiada się niezwykle interesująco. O godzinie 18:00 oba zespoły rozpoczną bój o awans do następnej rundy Pucharu Polski. To pierwszy tak ważny test głogowskich piłkarzy przed inauguracją nowego sezonu. Podobne spotkanie miało miejsce dokładnie rok temu, kiedy to zwycięsko wyszli głogowianie. Rywalizacja trwać będzie tak na boisku, jak na trybunach, sympatycy Miedzi zapowiedzieli swój udział w dzisiejszym spotkaniu.

Blisko rok temu (3 sierpnia) na stadionie w Legnicy głogowianie pokonali po dogrywce Miedziankę 3-2. Wtedy to po walkowerze z Odrą Wodzisław Śląski trafili do 1/16 Pucharu Polski, gdzie zmierzyli się z Lechem Poznań. Dziś staną przed podobną okazją. Do Głogowa przyjedzie Miedź Legnica, która swój udział w PP dopiero rozpocznie – wcześniej w rywalizacji z Czarnymi Żagań wygrała walkowerem. Obie drużyny spotkały się również trzy tygodnie temu w meczu towarzyskim. Wtedy to w Legnicy padł remis 2-2. Jak widać, podczas rywalizacji obu drużyn pada wiele bramek, dzięki czemu dzisiejsze spotkanie może być mocno widowiskowe.

Swoją obecność na głogowskim stadionie zapowiadają sympatycy Miedzianki. Pojedynki obu klubów zawsze przynoszą dreszczyk emocji, dzięki czemu trybuny zazwyczaj są pełne. Do dnia wczorajszego w kasach pływalni Chrobry sprzedano już 350 karnetów, co przez cztery dni sprzedaży daje niezły rezultat. Początek meczu o godzinie 18.00. Kasy stadionu zostaną otwarte o 16.30. Wcześniej, do 15.30, bilety można kupować w kasach pływalni Chrobry. W dniu meczu pojedyncza wejściówka kosztuje 12 zł.

Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli znaleźć się na stadionie przygotowaliśmy

Relację na żywo !

Zapraszamy!

Ostatnie pojedynki Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica
23.07.11 Chrobry-Miedź 1:1
Grzybowski 45 – Hempel 17
Widzów: 2800
03.08.11 Chrobry-Miedź 3:2 (pd.) (PP)
Grzybowski 2, Soboń 30, Kaczmarek 116 – Orłowski 6, Grzegorzewski 53
Widzów: 1000
05.11.11 Miedź-Chrobry 1:1
Nowacki 58 – Bukraba 46
Widzów: 4300
11.07.12 Miedź-Chrobry 2:2 (sparing)

Tanżyna 54, Mleczek 82 – Kaliciak 9, Grzybowski 78


Poprzedni artykułZakopał kocięta żywcem
Następny artykułPraca dla młodych
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.