Szkoły na Piastowie jak nowe

0
556

Czas wakacji to czas odpoczynku dla uczniów i nauczycieli. Jednak nie oznacza to, że w szkołach przez dwa miesiące nic się nie dzieje. Zwykle w placówkach trwają drobne remonty i naprawy. Na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie prace rozpoczęły się jeszcze przed końcem roku szkolnego.

Już od nowego roku szkolnego (2012/2013) uczniowie z osiedla Piastów Śląskich będą mieli okazję chodzić do całkowicie odnowionych z zewnątrz placówek. Gimnazjum numer 2, Szkoła Podstawowa numer 3 oraz Przedszkole Publiczne numer 21 przeszło termomodernizację swoich budynków. Prace prowadzone są w ramach programu termomodernizacji placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów.

Dzięki pracom termomodernizacyjnym placówki zyskały też nowy, kolorowy wygląd. Białe i szare kolory zamienione na wyrazisty żółty ze wstawkami niebieskimi i pomarańczowymi. Wartość zadania w Gimnazjum numer 2 i Szkole Podstawowej numer 3 wyniosła 4.730.000 złotych. W Przedszkolu Publicznym numer 21 oprócz prac termomodernizacyjnych wykonano także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę parapetów okiennych. Wyremontowano też dach oraz wejścia. Przed przedszkolem zostały wymienione chodniki. Zostały też wykonane prace z zakresu branży sanitarnej i elektronicznej. Wartość tego zadania wyniesie 990 tysięcy złotych. Termomodernizacja placówki wyniosła ponad 22 miliony.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.