Wakacje też w MOPS

0
509

Wakacje trwają już od dwóch tygodni, jednak głogowskie dzieci i młodzież nie mogą chyba narzekać na brak zajęć. O to, żeby mali głogowianie nie zaznali nudy dba Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Archeologiczno–Historyczne, spółka Chrobry Głogów, Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi oraz Miejskie Centrum Wsparcia Rodziny z Jerzym Górskim. Także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zadbał o zajęcia dla swoich podopiecznych.

W ramach Centrum Aktywności Lokalnej CAL, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci mieszkających na ulicy Krochmalnej. W tym roku wakacje miną pod hasłem ” Z przyrodą na Ty”. Zajęcia edukacyjno-integracyjne odbywają się w każdą wakacyjną środę w godzinach od 11.00 do 12.30. W lipcu do dzieci z ulicy Krochmalnej dołączą podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy parafii świętego Klemensa, zaś w sierpniu zajęcia będą prowadzić głogowscy artyści. Z zajęć będą mogły też skorzystać dzieci z ulicy Folwarcznej. Tam zajęcia rekreacyjno-sportowe odbędą się 26 lipca i 23 sierpnia w godzinach od 12.00 do 13.30 przy Zespole Szkól Przyrodniczych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje także wypoczynek dla dzieci nad morzem. W tym roku na wakacje zostanie wysłanych 87 dzieci. Uczestnicy będą odpoczywać w Dźwirzynie na dwóch turnusach: od 4 do 17 sierpnia oraz od 18 do 31 sierpnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.