Prokuratura bada stypendia

0
366

Sprawa stypendiów sportowych przyznawanych przez prezydenta Jana Zubowskiego budziła wśród radnych wiele wątpliwości. Radnych interesowały kwoty jakie przyznawane są zawodnikom klubów sportowych. 31 maja Komisja Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej podjęła decyzję o przekazaniu tej sprawy do prokuratury.

Zgłoszenie do Prokuratury Rejonowej w Głogowie w spawie przyznawania stypendiów sportowych zgłosiła Komisja Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej. Członkowie komisji chcieli żeby prokuratura zbadała, czy w sprawie tej doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przy realizacji uchwał. Wniosek do prokuratury wpłynął 31 maja, 20 czerwca zaś Prokuratura Rejonowa w Głogowie zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie nadużycia władzy przez prezydenta Jana Zubowskiego. Według komisji suma przekroczonych limitów miesięcznych może sięgać kwoty nawet stu tysięcy złotych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrogi jednak gminne
Następny artykułStrachy precz!
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.