Co motyle widzą w trawie?

0
559

Rozpoczął się drugi tydzień wakacji i kolejna porcja zajęć warsztatowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Dzieci mają do wyboru zajęcia teatralne, plastyczne i muzyczne. Na jednych z nich mali mieszkańcy Głogowa musieli odpowiedzieć sobie na pytanie “Co motyl widzi w trawie?”, a później przyszedł czas na namalowanie tego wszystkiego.

Nie od dzisiaj wiadomo, że malowanie rozbudza wyobraźnię. Wykorzystać to chciała prowadząca zajęcia plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury, Joanna Kinder-Poczyszcz, która poprosiła dzieci żeby wyobraziły sobie, że są motylami. – Dzieci stają się motylami, latają nad łąką i wyobrażają sobie, co one mogą tam zobaczyć ciekawego. To jest perspektywa nieco innego patrzenia, bo patrzymy z góry. Co możemy tak zauważyć? Czy inna jest łąka, jeżeli jesteśmy w górach, nad morzem, a inna w naszym mieście?. Padały bardzo różne odpowiedzi od zupełnie przewidywalnych, czyli jakieś mrówki, biedronki. Mnie zaskoczyła jedna odpowiedź, że motyl mógłby zobaczyć ciszę. Zobaczymy teraz jak dziewczynka poradzi sobie z namalowaniem tego, co według niej motyl zobaczył – mówi Joanna Kinder–Poczyszcz, prowadząca zajęcia plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci mają okazję malować na dużej powierzchni, bo do ich dyspozycji są dwie kartki formatu A3 zawieszone na ścianie. – Nie ograniczamy się do małego formatu kartki i możemy bardziej wyrazić swoją ekspresje i swój punkt widzenia. Praca nie ma też charakteru zamkniętego. Dzieci przechodzą do siebie, każdy maluje w różnych miejscach, jednak w konsekwencji będzie to jedna łąka, która tworzy całość – dodaje Joanna Kinder–Poczyszcz.

Dzieciom bardzo się podoba taka forma spędzania wolnego czasu w czasie wakacji. Każdy uczestnik zajęć z zapałem zabrał się do malowania swojej własnej łąki. – Babcia mi mówiła żebym poszła na te zajęcia, ale mi się podoba. Lepiej maluje się wśród innych dzieci – mówi ośmioletnia Wiktoria. Bardzo lubię malować. Tutaj jest bardzo fajnie. To nie są pierwsze zajęcia w jakich uczestniczę w Miejskim Ośrodku Kultury. Planuję jeszcze iść na jogę – mówi Iga. Zdecydowałem się przyjść, bo babcia mnie namówiła. Ja lubię malować – mówi siedmioletni Hubert.

Zajęcia plastyczne pod nazwą “Co motyl widział w trawie” będą odbywać się do najbliższego czwartku (12 lipca) od godziny 10.00 do 11.00. Jak zapewnia prowadząca warsztaty dzieci mogą przyłączyć się do grupy w każdej chwili i zaznaczyć swój wkład w tworzeniu pracy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.