Zabawiątka przed MOK-iem

0
563

Dzisiaj (8 lipca) na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie rozpoczęło się Głogowskie Lato Teatralne, w ramach którego mali mieszkańcy Głogowa są zapraszani na plenerowe spektakle. Pierwszy z nich to “Zabawiątka” w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury z Krakowa.

Wakacyjne weekendy to doskonała okazja, żeby móc spędzić trochę więcej czasu w rodzinnej atmosferze. Można wybrać się na spacer, wyjść z dziećmi na plac zabaw. Można też zabrać je na spektakl teatralny i taką właśnie propozycję dla mieszkańców Głogowa miał Miejski Ośrodek Kultury. Dzisiaj (8 lipca) odbył się pierwszy plenerowy spektakl z cyklu Głogowskie Lato Teatralne. Przedstawienie pod tytułem “Zabawiątka” przyciągnęły dużą rzeszę małej publiczności, która chciała poznać Lalkę Azalię, Kotkę Fisię i Misia Ferdynanda. Zabawki dostały się do świata dzieci i nie wiedziały jak dostać się do swojemu domu. Początkowo zabawki były nieco nieufne w stosunku do ludzi, jednak szybko znalazł porozumienie i maluchy pomagały dostać się lalce, kotce i misiowi z powrotem do swojej krainy. Za każde wspólnie wykonane zadanie dzieci dostawały słodki upominek.

Dzisiejsze (8 lipca) przedstawienie pod tytułem “Zabawiątka” to dopiero początek Głogowskiego Lata Teatralnego. Kolejny spektakl odbędzie się 22 lipca o godzinie 11.00. Wtedy dzieci będą miały okazję przenieść się do świata Kota w Butach. 12 sierpnia mali mieszkańcy Głogowa zobaczą przedstawienie pod tytułem “Magiczna Trupa Robinsona Bluesa”, a 26 sierpnia zobaczą bajkę o Rybaku i Złotej Rybce. Na wszystkie spektakle z cyklu Głogowskie Lato Teatralne obowiązuje wstęp wolny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.