Orliki wykorzystywane

0
480

Piłka nożna w naszym kraju to zdecydowanie sport numer 1. Reprezentacja nie osiąga rewelacyjnych wyników, a cała nasza nadzieja tkwi w młodych utalentowanych piłkarzach. Kilka lat temu powstał plan rozbudowy sieci boisk “Orlik”, by w przyszłości właśnie te boiska wychowały spadkobierców po Orłach Górskiego. Do dziś w całej Polsce powstają nowe obiekty piłkarskie, a te, które już istnieją, są wykorzystywane między innymi do turniejów takich jak Puchar Lata Orlik 2012, który odbył się na boiskach w Jerzmanowej.

Turniej został zorganizowany przez Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe we Wrocławiu w ramach XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W Turnieju udział brali zawodnicy z rocznika 1999 i młodsi. Startowały 4 drużyny: Grębocice, Kotla, Raszówka oraz Księginice. Klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:

I miejsce – Grębocice

II miejsce – Kotla

III miejsce – Księginice

IV miejsce – Raszówka

Poprzedni artykułNa wysokich obcasach
Następny artykułZabawiątka przed MOK-iem
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.