Teraz wystawa

0
742

Szymon Teluk to malarz, rysownik i ilustrator z Zielonej Góry, jednak od dwóch lat artysta współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. W ubiegłe wakacje i w czasie ferii dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach komiksu i karykatury. W tym roku jest okazja żeby zobaczyć twórczość Szymona Teluka, a to wszystko za sprawą wystawy, która zawisła w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury.

Szymon Teluk jest twórcą ilustracji i komiksów. Zajmuje się też malarstwem i karykaturą. Pochodzi z Zielonej Góry, ale od dwóch lat jest dobrze znany w Głogowie, głównie dzieciom i młodzieży. – Dostałem zaproszenie od Miejskiego Ośrodka Kultury żebym poprowadził warsztaty, ucząc dzieci karykatury i rysunku. Za każdym razem, kiedy prowadziłem warsztaty, cieszyły się one dużą popularnością i było dużo uczestników. Dużo mówiłem, dużo wymagałem, a nie pokazałem, czym się zajmuję i jak to wygląda. Teraz jest taka okazja – mówi Szymon Teluk. Wernisaż wystawy odbył się w ubiegły piątek (6 lipca).  – Wystawa była przygotowywana od dwóch lat, ale zawsze nam trochę brakowało i czasu, i koncepcji. Wreszcie się udało i możemy podziwiać wystawę pana Szymona Teluka – mówi Barbara Mareńczak–Piechocka, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury.

Mieszkańcy Głogowa wystawę będą mogli oglądać do końca wakacji, bo do 31 sierpnia w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. – Wystawa prezentuje ilustracje. Jest to wybór z dosyć dużego okresu. Najstarsze prace powstały w 1997 roku. Są tutaj ilustracje, które powstały na potrzeby reklamy i innych mediów. Duża część to ilustracje do komiksu “Kapitan Niepalny” – mówi Szymon Teluk.

W tym roku w Miejskim Ośrodku Kultury nie odbyły się warsztaty prowadzone przez zielonogórskiego rysownika, jednak dzieci, które mają ochotę nauczyć się czegoś od niego, będą miały jeszcze ku temu okazje. – Rozpoczynamy z Klubem Fantanstyki w Zielonej Górze kursy ilustracji, komiksu i rysunku. Już w najbliższy wtorek będą pierwsze zajęcia. Prowadzimy też rozmowy z księgarnią Zielone Wzgórza w Głogowie, która zdecydowała się w tym roku przeprowadzić takie warsztaty jeszcze w sezonie letnim. Będziemy też nadal współpracować z Miejskim Ośrodkiem Kultury – dodaje rysownik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.