Przedszkolandia na Wzgórzach Dalkowskich

0
478

Już w najbliższy wtorek (10 lipca) w Kromolinie i Brzegu Głogowskim odbędą się spotkanie informacyjne dotyczące otwarcia od nowego roku szkolnego 2012/2013 przedszkoli na terenie gminy Żukowice. Wszyscy zainteresowani zapisaniem swoich dzieci do przedszkoli powinny pojawić się na spotkaniu.

Od 1 września 2012 roku w gminie Żukowice powstaną dwa nowe punkty przedszkolny. Pierwszy w Kromolinie w budynku byłej Szkoły Podstawowej oraz w Brzegu Głogowskim w Szkole Podstawowej. Punkty przedszkolne będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. W ramach punktu przedszkolnego dzieci realizować będą pięciogodzinną normę programową i otrzymają promocję do Szkoły Podstawowej. Dodatkowo program nauczania rozszerzany będzie o zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z elementami rehabilitacji, zajęcia z języka obcego oraz zajęcia logopedyczne.

Projekt przedszkoli na Wzgórzach Dalkowskich współfinansowany jest ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do przedszkoli będą mogły uczestniczyć dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Wszyscy zainteresowani rodzice, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowopowstałych przedszkoli, powinni pojawić się na spotkaniach informacyjnych organizowanych już w najbliższy wtorek (10 lipca). Spotkanie w Kromolinie obędzie się o godzinie 17.00, a w Brzegu Głogowskim o godzinie 19.00. Dodatkowe informacje można też uzyskać pod numerem telefonu 68 388 84 31 oraz na stronach internetowych www.wzgorzadalkowskie.pl oraz www.twojaprzedszkolandia.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.