Obrońca Górnika Zabrze w Chrobrym

0
582

Piłkarze Chrobrego rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Podczas treningów, wśród nowych graczy, można zauważyć nieznajome twarze. Jedną z takich jest Rafał Otwinowski, 20-letni obrońca Górnika Zabrze, który zaakceptował warunki II-ligowego Chrobrego Głogów.

Chyba najważniejsza sprawa to to, że jest to młodzieżowiec. Główne walory to dobre warunki fizyczne, siła i dobra gra głową. Zbiera pozytywne recenzje w Górniku Zabrze, w klubie który wiąże z tym chłopakiem nadzieje. Piłkarz który pomimo młodego wieku ma już pewne doświadczenia za sobą. Co cieszy, na środku obrony zrobiło nam się tłoczno, co wzmocni rywalizację w zespole. Zdecydowanie jestem zadowolony z tego transferu – opisuje zawodnika trener Ireneusz Mamrot

Rafał Otwinowski to wychowanek Sarmacji Będzin, skąd jeszcze jako junior trafił do Górnika Zabrze. Pomimo defensywnej pozycji jest niezwykle bramkostrzelny. Po zdobyciu młodzieżowego wicemistrzostwa kraju (strzelając 10 bramek) trafił do ekstraklasy. Został wypożyczony do I-ligowego Ruchu Radzionków, gdzie przeważnie występował w podstawowej jedenastce. Kolejnym krokiem w jego karierze jest wypożyczenie do Głogowa, gdzie spędzi przynajmniej pół roku.

W klubie przybywa nowych twarzy, czy to znaczy, że to nie koniec zbrojeń Chrobrego?

Mamy już w tej chwili praktycznie zamkniętą kadrę, być może uda się jeszcze pozyskać jednego napastnika. Jeżeli będzie taka możliwość, to będziemy się cieszyć, jeżeli nie, to tragedii nie będzie. W tej chwili kadra liczy 25 osób. Już po pierwszych treningach widać jak duża jest rywalizacja praktycznie na każdej pozycji. Na treningach wygląda to bardzo dobrze, czekamy z niecierpliwością na sparingi – odpowiada Ireneusz Mamrot.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.