Głupi żart po raz drugi

0
344

Dla zabawy wczoraj (2 lipca) wieczorem 17- latek wlał pieniąca substancje do fontanny przy ulicy Grodzkiej. Uszkodził tym samym elementy fontanny na kwotę tysiąca złotych. Głogowscy policjanci dzięki współpracy z miejskim monitoringiem zatrzymali i przedstawili zarzuty żartownisiowi.

W poniedziałek (2 lipca) wieczorem, około godziny 20.15, oficer dyżurny głogowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od operatora miejskiego monitoringu. Operator najpierw zauważył pianę wydobywającą się z fontanny przy ulicy Grodzkiej. Późniejsza analiza pozwoliła na wytypowanie potencjalnego sprawcy. – Jedna z kamer zarejestrowała moment, w którym młody mężczyzna wlewa płyn z butelki do fontanny. Policjanci interweniujący na miejscu szybko ustalili listę świadków. Jak się okazało, był wśród nich młody mężczyzna, który ostatecznie przyznał się do wlania płynu. Jak wyjaśnił w trakcie przesłuchania, zrobił to dla żartu – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Sprawca niedawno ukończył siedemnaście lat i jest uczniem jednej z głogowskich szkół. Był trzeźwy. Płyn, który wykorzystał do spienienia fontann kupił wcześniej w sklepie. – Koszt wybryku nastolatka to około tysiąc złotych – tyle kosztuje wymiana wody i flirtów instalacyjnych fontanny – dodaje Bogdan Kaleta.

Wybryk 17-latka nie był pierwszym tego typu zdarzeniem dotyczącym niszczenie fontann. Na początku czerwca w podobnych okolicznościach został zatrzymany 24-letni mieszkaniec Głogowa, który również spowodował uszkodzenie fontann w ten sam sposób. Za uszkodzenie mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZwiedzak zachęca do udziału we Flisie Odrzańskim 2012
Następny artykuł120 osób ma pracę
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.