Dzisiaj Dzień Psa

0
751

Kalendarz świąt nietypowych wskazuje, że dzisiaj (1 lipca) obchodzony jest Dzień Psa. W tym dniu więc każdy właściciel czworonożnego przyjaciela powinien obdarować go dodatkowymi pieszczotami, czy smakołykami. Jest to też okazja do pomocy zwierzętom bezdomnym.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jest zawsze przy swoim właścicielu, a w zamian niewiele oczekuje. Taka przyjaźń jest godna docenienia. Właśnie dzisiaj (1 lipca) obchodzony jest Dzień Psa. Święto to zostało ustanowione w 2007 roku przez redakcję czasopisma “Przyjaciel Pies” i użytkowników portalu pies.pl. – Na pewno mój pies dostanie dzisiaj jakiś dodatkowy smakołyk, ale i tak jestem zdania, że pies wymaga docenienia każdego dnia – mówi Tomek, właściciel psa. Ten dzień może być też okazją do zastanowienia się jak traktowane są psy. Jest lato, zbliżają się wyjazdy na urlopy. Pamiętajmy, że pies to nie zabawka i nie należy go porzucać, kiedy wyjeżdżamy na urlop.

Także w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Psa. Amerykanie święto psa obchodzą 26 sierpnia i zostało one ustanowione w 2004 roku przez Fundację Krajowego Dnia Psa. Dzień ten powstał na cześć psów wszelkiej maści i ras w dowód uznania za ich miłość, lojalność i przywiązanie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.