Technik wiertnik w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego

0
588

Dzisiaj (22 czerwca) w Zespole Szkół imienia Jana Wyżykowskiego zostało podpisane porozumienie z reprezentantami KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowy koncert zobowiązuje się do wspierania nowo powstałego kierunku nauczania – technik wiertnik.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. W tym roku wakacje rozpoczną się już w następny piątek (29 czerwca). Tegoroczni gimnazjaliści zdecydowali już do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej pójdą od września. W Zespole Szkół imienia Jana Wyżykowskiego właśnie powstał nowy kierunek kształcenia – technik wiertnik. – Jest to kolejny kierunek, którego uczniowie będą mieli szansę na wsparcie, zajęcia i praktyki zawodowe odbywane w zakładach KGHM. Technik wiertnik dołącza do wcześniej podpisanych umów w sprawie wspierania klas o specjalnościach zawodowych: hutnik i górnik – mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Przedmioty zawodowe, jakich będą uczyć się uczniowie o specjalizacji technik wiertnik to między innymi: geologia, geofizyka i geodezja, wiertnictwo. Dzięki porozumieniu z KGHM Polska Miedź S.A, jakie zostało dzisiaj (22 czerwca) podpisane Zespół Szkół imienia Jana Wyżykowskiego może zapewnić swoim uczniom zajęcia praktyczne i praktykę zawodową w zakładach KGHM-u.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.