Hip-hop na powitanie wakacji

0
388

Polkowicka młodzież powita wakacje w rytmie hip-hopu. W Piątek 29 czerwca w Kinie zagrają składy reprezentujące lokalną scenę: Tyffytyffy, Ofca, Dabio & Szteja. Towarzyszyć im będzie Dj Rożo.

Koncerty, których organizatorem jest Polkowickie Centrum Animacji rozpoczną się o godzinie 18:00. Wejściówka na koncert to koszt 5 zł, który z pewnością nie nadwyręży wakacyjnego budżetu. Składy, które muzycznie powitają wakacje w Polkowicach, są doskonale znane sympatykom hip-hopu. Z Tyffytyffy i Owcą publiczność spotkała się między innymi podczas  zeszłorocznego koncertu Kubiszewa. Bilety wstępu do nabycia w Ośrodku Kultury, Kinie i Galerii “Rynek 26” w Polkowicach.

Tę pierwszą formację tworzą głogowscy i polkowiccy raperzy: Chaos, Samo, Joker, Szklarzu i Dj Rożo, a każdy z nich zaangażowany był wcześniej w solowe projekty, które do tej pory krążą po sieci i na nośnikach.

Ofca obecny jest na lokalnej scenie od 6 lat. Dotychczas może się pochwalić 3 solowymi albumami: “Spalony Materiał”, “Co autor miał na myśli”, oraz najnowszy “Hall Of Fame”, gdzie za stronę muzyczną odpowiada Kali.

Dj Rożo fanom rapu nie trzeba przedstawiać. Jest polkowiczaninem, a swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2004r. Początkowo działał tylko jako producent, od 2007r. dołożył do CV również Dj-ing. Jego muzyka charakteryzuje się “brudnym”, 12-bitowym brzmieniem nawiązującym do złotej ery hip-hopu.

Po raz pierwszy na polkowickiej scenie pojawi się duet Dabio&Szteja. Dabio to młody raper z Lubina mający na swoim koncie solowy krążek – “Kolekcjoner wspomnień”. Szteja to reprezentant Polkowic, ma na swoim koncie tytuł “Cały dystans przede mną” i kilka lokalnych koncertów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.