To już 35 lat

0
378


Dzisiaj (21 czerwca) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie obchodził swoje 35 urodziny. Na scenie sali widowiskowej wystąpiły niemal wszystkie zespoły i sekcje działający przy Miejskim Ośrodku Kultury. Nie zabrakło też podziękowań i przypomnienia historii instytucji.

35 lat i jeden dzień – tyle dokładnie obchodził dzisiaj (21 czerwca) Miejski Ośrodek Kultury. Z okazji jubileuszu została zorganizowana gala, na której nie zabrakło podziękowań oraz występów artystycznych. A jako, że Miejski Ośrodek Kultury to instytucja typowo artystyczna to takich akcentów nie zabrakło nawet przy oklaskiwaniu zaproszonych gości, kiedy to na prośbę dyrektorki Barbary Mareńczak–Piechockiej nie było tradycyjnych braw, a jedno klaśnięcie. Później przyszedł czas na prawdziwe występy artystyczne. W bajce Miejskiego Ośrodka Kultury gości przywitała Muzyczne Studio Językowe Yoopie!, następnie na scenie pojawił się chór Radocha, Open Bugs Team oraz inni artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. – MOK jest jedyną samorządową instytucją kultury w mieście. Pełni więc wobec tego rolę centrum kultury. Co roku przygotowuje, a następnie realizuje szeroką ofertę kulturalną skierowaną dla mieszkańców Głogowa i jego okolic – mówiła w czasie jubileuszowej uroczystości Barbara Mareńczak–Piechocka, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury.

Nie zabrakło też podziękowań wszystkim tym, którzy przez te 35 lat przyczynili się do rozwoju Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie zabrakło też przypomnienia o byłych dyrektorach MOK-u. – Jestem pod wrażeniem pracy pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury. Chciałbym przekazać wyrazy szacunku i podziękowania dla Pani dyrektor i dla Pani poprzedników. Dla tych, którzy pracowali i pracują. Życzę wiele lat zdrowia, satysfakcji i szczęścia – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa. Podziękowania zostały też skierowane w stronę grupy, której na co dzień nie widać na scenie, czyli wolontariuszom. – Swoim zaangażowaniem i niespożytą energią starają się jak najlepiej wspierać wydarzenia mające miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury. Nasi wolontariusze to ekipa, bez której nie byłoby finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Barbara Mareńczak–Piechocka. Po części oficjalnej został wyświetlony film przestawiający 35 lat historii budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.