Ciągniki wyjechały na ulice

0
429

Wczoraj (14 czerwca) mieszkańcy Głogowa mogli zauważyć wzmożony ruch maszyn rolniczych na naszych drogach. Ciągniki wyjechały na ulicę na znak protestów i przez blisko dwie godziny jeździły wyznaczoną trasą.

“Biedna wieś to głodne miasto” to jedno z haseł, które przyświecało wczoraj (14 czerwca) rolnikom w czasie ich pikiety. Postanowili wyjść na ulicę żeby pokazać swoje niezadowolenie. – Ta nasza pikieta jest sprzeciwem wobec polityki Resortu Rolnictwa. W szczególności niepokoi nas ustawa emerytalna. Wiek emerytalny dla rolników 67 lat jest nie do zaakceptowania. Między innymi też dlatego, że wprowadza chaos pokoleniowy. W niektórych gospodarstwach będzie tak, że rolnik w momencie przejścia na emeryturę będzie miał około 50-letniego syna i 30-letniego wnuka. Komu wtedy powinien przekazać gospodarstwo? Drugą istotną sprawą są składki zdrowotne i emerytalnych oraz kwestia kredytów preferencyjnych – mówi Bogusław Warnaś, rolnik gminy Grębocice.

Wczoraj (14 czerwca) od godziny 16.00 rolnicy jeździli ulicami miasta, żeby pokazać swoją obecność i zwrócić uwagę na problem. – Jest to ogólnokrajowa akcja protestacyjna. Dzisiaj pikieta odbywa się w rożnych miastach. W Głogowie na ulicy wyjdzie kilkunastu rolników. Nie chcemy blokować miasta ani utrudniać ruchu – chcemy tylko pokazać swoją obecność – dodaje Bogusław Warnaś. Na proteście pojawił się też pełnomocnik posła Wojciecha Zubowskiego, Leszek Drankiewicz, który przeczytał list popierający wczorajsze (14 czerwca) działania rolników.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.