Liderzy Europy zmierzyli się w Zespole Szkół Zawodowych

0
535

“Liderzy Europy” to tytuł gry z jaką musieli się dzisiaj (13 czerwca) zmierzyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W ostatnich dniach głównym tematem są Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, jednak tym razem nie chodziło o sportową rywalizacje. Młodzież musiała pochwalić się swoją wiedzą ekonomiczną.

Dzisiaj (13 czerwca) w Zespole Szkół Zawodowych odbył się finał międzyszkolny rozgrywek Ligi Mistrzów Gry “Liderzy Europy”. Gra jest projektem społecznym, który miał powiększyć wiedzę ekonomiczną uczniów szkół ponadgimnazjalnych. – Przez cały rok odbywały się rozgrywki szkolne w szkołach średnich. Później spośród uczniów tych szkół wyłoniliśmy liderów, którzy zmierzą się dzisiaj w rozgrywkach miedzyszkolnych. Uczniowie będą mieli do przejścia grę, w której zadaniem jest przejście jak największej ilości miast. Po drodze czekają ich zadania i pytania o charakterze ekonomiczno-finansowym – mówi Elżbieta Szefler–Lewandowska, dyrektor Banku Zachodniego w Głogowie i współorganizator konkursu. – Potrzebne jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania wiedzą obywatelską polegającą na umiejętności poruszania się w sferze ekonomicznej, bankowej. Dzisiaj taki młody Polak powinien mieć oprócz wiedzy humanistycznej także wiedzę ekonomiczną i stąd ten pomysł – mówi Stanisław Klucha, pomysłodawca projektu.

Po rywalizacjach najlepszy okazał się Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych. Na trzecim miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.