Nie ZAP-ują (CMigrator copy 1)

0
347

Gimnazja w Kotli oraz Nielubi to kolejne szkoły, które podsumowały dwumiesięczne działania “ZAP – Złość, agresja, przemoc – asertywnie wyrażam swoją złość – nie jestem agresywny w szkole i poza nią”. Akcja, której przyświadczało hasło “Nie dziękuję – nie ZAP-uję” prowadzona była w klasach gimnazjalnych na terenie powiatu głogowskiego.

Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi i pogłębienie wiedzy na temat złości, agresji i przemocy. Policjanci zwracali też uwagę na zwiększenie wiedzy młodzieży na temat sposobów radzenia sobie ze złością oraz postępowania w przypadku trudnych dla młodego człowieka sytuacji. Celem akcji było też poprawienie kontaktów z innymi uczniami oraz z policją. Organizatorami działań prewencyjnych była Komenda Powiatowa Policji w Głogowie wraz z poszczególnymi gminami powiatu głogowskiego. Zajęcia miały charakter warsztatowy, a młodzież w ich czasie miała możliwość wypracowania wzorców zachowań w przypadku napadu złości. Szkoły przeprowadziły także konkurs na najlepszy plakat do akcji zawierający hasło “Nie dziękuje – nie ZAP-uję”.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKamil Sylwestrzak odchodzi z Chrobrego?
Następny artykułDwa finały w Muzeum
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.