Happening Intro na start Ambasady Młodzieży

0
216

Miniony tydzień w naszym mieście stał pod znakiem wielu atrakcji kulturalnych. Weekend spędzony w Fosie Miejskiej czy na Targowisku, piątek wraz z poezją a wtorek przy warsztatach i koncertach organizowanych przez stowarzyszenie Szansa. Czy to oznaka, że w Głogowie kultura idzie do przodu? Jedno jest pewne – oby więcej takich wydarzeń jak to z wtorku przy Szansie.

Od godziny 15:00 przy stowarzyszeniu zauważyć można było duży ruch, a z oddali słychać było muzykę. To znak, że oficjalnie Ambasada Młodzieży ruszyła. Niestety, podobnie jak na Dniach Głogowa, pogoda i tu nie dopisała, a na dwie godziny przed startem deszcz nie przestawał padać. Na szczęście matka natura oszczędziła tym razem organizatorów i na dłuższy czas poprzestała z opadami. To nie zmieniło jednak faktu, że nadal było zimno, a frekwencja nie dopisała tak, jak by się tego organizatorzy spodziewali.

Tuż po 15:00 w budynku stowarzyszenia Szansa ruszyły warsztaty. Pierwsze wystartowały lekcje gry na bębnach “DJEMBE”. Do grających chwile potem dołączyli tancerze “C-Walk” i sympatycy sztuki wycinania “Szablonowanie”, dzięki czemu impreza ruszyła na dobre. Z minuty na minutę na placu przy Szansie pojawiało się coraz więcej osób, które – jak same przyznawały – trafiły tam bo słychać było, że coś się dzieje.

O godzinie 17:00 na Scenie Letniej byłego klubu Mayday w Głogowie mieli pojawić się pierwsi tego dnia muzycy. Całość opóźniła się o godzinę, ponieważ organizatorzy liczyli na podwyższenie frekwencji pod sceną. Ilość publiczności diametralnie nie wzrosła, ale było dla kogo wyjść i się zaprezentować.

Występy artystyczne po raz kolejny pokazały, że kultura hip-hop w naszym mieście to bardzo silna grupa ludzi, która potrafi wykorzystać każdą okazję do wspólnej zabawy. Na scenie tego dnia pojawili się: T.R.U Crew, Buba, TMK aka Piekielny&Hyzio, Gastrofaza. Trzy godziny grania na scenie zakończone efektownym pokazem Fire Show mógł się podobać, a wielu z obecnych jednogłośnie stwierdziło, że w Głogowie powinno pojawić się takie miejsce, w którym podobne wydarzenia mogłyby się odbywać.

 Czy powstanie Ambasady Młodzieży to właśnie ten kierunek?

Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie poprzez rozmowę na łamach portalu z twórcami projektu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.