Coraz lepsze wyniki młodych lekkoatletów Piasta

0
559

W miniony weekend (03.06-4.06) we Wrocławiu odbyły się lekkoatletyczne strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach juniorów do lat 17 wzięli udział głogowscy zawodnicy “królowej sportu”, którzy potwierdzili wysoką formę, osiągając dobre wyniki.

Najlepszą dyspozycję startową zaprezentował Rafał Burzak, który osiągając wynik 13,01 m. zwyciężył w zawodach w trójskoku. Tym samym udowodnił, że należy do czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej. Rafał zapewnił sobie udział w finale Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Krakowie.

W tej samej dyscyplinie śladami starszego kolegi poszli młodzicy. Trzech reprezentantów Piasta Głogów osiągnęło wyniki: Michał Orliński – 12,80; Sergiusz Mazan – 11.89; Łukasz Semik – 11.69m.

Startujący poza konkursem, w kategorii do lat 15 młodzik – Jakub Młoczakowski – w biegu na 200 metrów osiągnął jeden z najlepszych wyników w kraju: 23,97s. Jakub jest jednym z najlepiej zapowiadających się młodych lekkoatletów w kraju.

Jak przyznał trener Tadeusz Karpowicz W niektórych zawodach nie miejsca są najważniejsze. Liczą się osiągane wyniki indywidualne, które ukazują aktualną formę zawodników. Jako mieszkańcy Głogowa możemy się cieszyć, że rosną nam tak utalentowani młodzi lekkoatleci.

Już w środę 06.06 liczną grupa głogowskich lekkoatletów wystartuje w ogólnopolskim mityngu Grand Prix w Lesznie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.