Integracyjne zakończenie sezonu głogowskich sędziów piłkarskich

0
485

Piątek 1 czerwca był dla głogowskich sędziów piłkarskich dniem oficjalnego zakończenia sezonu. O godzinie 17:00 spotkali się na obiektach sportowych, by wspólnie pożegnać się z ligowymi zmaganiami i porozmawiać o zbliżającym się Euro 2012. Okazało się, że Euro w Polsce odbędzie się bez polskiego sędziego. Co na to głogowscy arbitrzy? – Trudno, najwyraźniej musimy się jeszcze dużo uczyć, całe szczęście, że mamy możliwość uczenia się od najlepszych. To, że na Euro brakuje Polaka, to cios motywacji dla nas – komentował jeden z sędziów.

O godzinie 17:00 arbitrzy spotkali się na głogowskim stadionie. Uroczystość rozpoczął mecz (kawalerzy na żonatych), który potraktowali całkowicie poważnie – Niektórzy z nas grają w piłkę, takim osobom łatwiej się sędziuje bo czują grę – dodaje rozmówca. Zaraz po rozegranym meczu na uczestników czekał grill i drobny poczęstunek. Wszystko po to, by się integrować – co jak mówią niezmiernie pomaga podczas meczów piłkarskich.

Do Euro pozostał niespełna tydzień, dlaczego nie ma Polaka na turnieju? – Każdy z nas chciałby kiedyś sędziować mecz na dużym turnieju, ale mierzmy siły na zamiary – kończy rozmówca.

Poprzedni artykułSpokojne Dni Głogowa
Następny artykułAfgańskie wspomnienia w Batalionowym
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.