Policjanci zadbają o bezpieczeństwo na Dniach Głogowa

0
507

Już od piątku (1 czerwca) mieszkańcy Głogowa i okolic będą mogli skorzystać z bogatej oferty Dni Głogowa. Zabawa potrwa przez cały weekend, czyli do niedzieli (3 czerwca). Dla policjantów będzie to okres szczególnie wytężonej pracy. Mieszkańcy Głogowa mogą czuć się bezpiecznie, bo wszystkie służby będą czuwać nad przebiegiem imprezy.

Jednak żeby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i spędzić miło święto naszego miasta,, należy przestrzegać kilku zasad. Policjanci apelują do mieszkańców i przypominają, jak należy zachowywać się w czasie imprez masowych. – Nie należy wnosić alkoholu na teren imprezy, nie wolno też zażywać alkoholu poza wyznaczonymi miejscami. Na imprezach masowych obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia materiałów pirotechnicznych. Przypadki łamania tych zasad spotkają się ze stanowczą reakcją służb porządkowych i policji – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Policjanci przypominają też o wzmożonym ruchu w mieście i trudnością z zaparkowaniem samochodu w pobliżu Targowiska Miejskiego i Fosy Miejskiej. W mieście wprowadzono też kilka zmian w organizacji ruchu. Już od dzisiaj (31 maja) nie jest możliwy przejazd ulicą Szkolną. Od jutra (1 czerwca) z ruchu zostanie także wyłączona ulica Kutrzeby. – Wszystkie osoby, które mogą dotrzeć na miejsce pieszo lub komunikacją miejską, zachęcamy do pozostawienia samochodu pod domem. Do pieszych i kierowców apelujemy o wzmożoną uwagę i wzajemną tolerancję – dodaje Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.