Już jutro konfrontacje literackie

0
581

Głogowskie Konfrontacje Literackie mają już osiemnaście lat. Z okazji pełnoletności organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Głogowa dużo atrakcji. Będą między innymi spotkania autorskie, turnieje poezji, a także warsztaty literackie.

Oficjalnie Głogowskie Konfrontacje Literackie zostaną otwarte w najbliższy piątek (1 czerwca) o godzinie 10.00 w Klubie Batalionowym przy ulicy Wojska Polskiego, jednak pierwsze spotkanie w ramach imprezy odbędzie się już jutro. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję porozmawiać z prozaikiem, fotografem i reżyserem Marcinem Shutym. Jest on laureatem Paszportu Polityki w dziedzinie literatury za powieść “Zwał”. Jest też autorem takich książek jak: “Nowy wspaniały smak”, “Bełkot”, czy “Cukier w normie”. Autor książek przyjedzie do Głogowa na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego oraz 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie, czyli organizatorów Głogowskich Konfrontacji Literackich. Niewątpliwą atrakcją tegorocznych konfrontacji będzie spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem, które obędzie się w najbliższy piątek (1 czerwca) o godzinie 20.00.

Atrakcje dla mieszkańców Głogowa będą także czekać w drugi dzień imprezy, czyli w sobotę (2 czerwca). O godzinie 12.00 będzie można obejrzeć sztukę przygotowaną przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie pod tytułem “Poskromienie złośnicy”. Będzie też możliwość wysłuchania wierszy głogowskich poetów. Konfrontacje zakończą się o godzinie 19.00 Turniejem Jednego Wiersza.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.