Projekt “Smycz” na wernisażu

0
564

Już w najbliższy piątek (1 czerwca) rozpocznie się kulturalne święto, czyli Dni Głogowa, jednak początek czerwca nie zostanie zdominowany tylko przez wydarzenia z nimi związane. Mieszkańcy Głogowa będą też mieli okazję wziąć udział w wernisażu zdjęć, które powstały w ramach nietypowego projektu.

Projekt “Smycz” realizowany był przez głogowską fotograf o pseudonimie Kleo Pyaa. W pomysł zostali zaangażowaniu różni mieszkańcy Głogowa, którzy przez kilka miesięcy przebierali się między innymi za zwierzęta, postacie z bajek, filmów, czy ze świata muzyki. Nie zabrakło też aktów. Celem projektu jest przełamywanie stereotypów utrudniających odbiór szeroko rozumianej sztuki. W wyniku miesięcy pracy powstały zdjęcia, których wernisaż odbędzie się już w najbliższy piątek (1 czerwca) o godzinie 17.00 w Galerii “Wejście” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. W czasie wernisażu będzie też okazja porozmawiania z twórczynią projektu i poznania kulisów pracy.

Wernisaż tej samem wystawy odbędzie się też w sobotę (2 czerwca) o godzinie 12.00  w nowym pasażu “IGI” przy ulicy Długiej (Stare Miasto).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.