Pierwszy Młodzieżowy Dzień Polityki

0
514

We wtorek (29 maja) od godz. 10:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie głogowska młodzież będzie poznawać tajniki polityki. Głównym organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowa Rada Miasta, która już od jakiegoś czasu aktywnie działa na rzecz młodych w Głogowie.

Młodzieżowy Dzień Polityki to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście, skierowane w szczególności do zainteresowanych polityką, jak również wiążącej swoją przyszłość z tą dziedziną.

Spotkanie to odbędzie się już 29 maja o godz. 10.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Program Dnia:

CZĘŚĆ I. Wykład p. Krzysztofa Bosaka

(poseł na sejm V kadencji, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, bezpartyjny, członek redakcji kwartalnika “Rzeczy Wspólne”, Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej).

CZĘŚĆ II. Prezentacje konkursowe.

Druga część konkursu na prezentację jednego z wybranych tematów (szczegóły w dalszej części zaproszenia), trzech najlepszych uczniów w pierwszym etapie dostanie szansę zaprezentowania swoich prac przed publicznością. Ocenieni zostaną przez komisję składającą się z przedstawiciela MRMG, jednego z nauczycieli, jednego z głogowskich polityków. Dla laureatów przewidziane są nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Głogowa oraz Starostwo Powiatowe.

CZĘŚĆ III. Debata z głogowskimi politykami.

“Pod ostrzałem” pytań głogowskiej młodzieży znajdą się przedstawiciele lokalnych struktur każdej z partii politycznych. Debata inspirowana popularnym programem “Młodzież kontra”.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Pierwszym Młodzieżowym Dniu Polityki w im. Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykułBez zwycięstwa w Głogowie
Następny artykułBez gwizdków na turnieju w Chojnowie
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.