Chcą znowu wywalczyć plac zabaw

0
461

Mieszkańcy Głogowa znowu chcą wziąć udział w walce o Plac Zabaw Muszkieterów Intermarche. W ubiegłym roku w walkę włączyła się spora cześć mieszkańców, jednak ostatecznie Głogów zajął drugie miejsce. W tym roku do walki zagrzewa Stowarzyszenie Ponad Podziałami.

Place Zabaw Muszkieterów to akcja, która ruszyła w 2008 roku. Akcja polega na wysyłaniu głosów na miasto, w którym ma znaleźć się bezpieczny plac zabaw wybudowany przez Fundację Muszkieterów. W ubiegłym roku Głogów przegrał walkę o pierwsze miejsce z miejscowością Słupca w województwie wielkopolskim. Naszemu miastu zabrakło 25 głosów żeby uplasować się na najwyższym miejscu, jednak ostatecznie Fundacja Muszkieterów zdecydowała wybudować place zabaw w obu miastach. – Dzięki głogowianom w naszym mieście może powstać jeszcze jeden plac zabaw. Wystarczy, że mieszkańcy ponownie wezmą udział w esemesowym plebiscycie. Stowarzyszenie Ponad Podziałami stara się o to, by jak najwięcej głogowian dowiedziało się o tej inicjatywie, dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania. Co więcej, w różnych instytucjach składamy stosowne pisma z prośbą o ułatwianie nam działania podczas przeprowadzania akcji informacyjnej. Po prostu chcemy, by w tę inicjatywę zaangażować jak najwięcej osób – mówi Szymon Czaja ze Stowarzyszenia Ponad Podziałami.

Żeby zagłosować na Głogów należy wysłać SMS o treści PLAC 229 na numer 7168. Koszt esemesa to 1,23 z Vat. Uwaga! Z jednego telefonu można wysłać tylko jednego esemesa. Głosowanie trwa do 31 maja.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.