Na dworze księcia Zygmunta

0
523

W najbliższą sobotę (19 maja) w Muzeum Archeologiczno–Historycznym w Głogowie odbędzie się Noc w Muzeum. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem “na dworze księcia Zygmunta”. Mieszkańcy Głogowa będą mogli korzystać z wielu atrakcji od godziny 17.00 do północy.

Na dworze księcia Zygmunta przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla starszych, jak i najmłodszych mieszkańców Głogowa. Najmłodsi entuzjaści historii będą mogli pobawić się na placu zabaw z grami i zabawami średniowiecznymi, zostanie też zaprezentowana kuchnia Jagiellonów oraz pokaz i warsztaty rękodzieła. Dla trochę starszych przygotowano prezentacje uzbrojenia i broni z drugiej połowy XV wieku oraz nauka tańców dworskich. Każdy będzie mógł też spróbować swoich sił w sztuce kaligrafii. – Zapraszamy też do zwiedzenia naszych wystaw: “45-lecie Muzeum w Głogowie”, “Archeologiczna autostrada”, “Woda w życiu miasta”, “Obrona Głogowa 1109”,  “Jak to z garnkiem było”, “Aliquantulum”, “Tamara Sass. Grafika Rzeźba” oraz “Blask złota i srebra, czyli pieniądz w baroku” – mówi Ewelina Wyrwas z działu organizacji wystaw, wydawnictw i promocji w Muzeum Archeologiczno–Historycznym w Głogowie.

Noc w głogowskim muzeum będzie trwać od godziny 17.00 do północy. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wejścia na wieżę ratuszową i zamkową. Dwie wieże będą czynne w tym dniu do godziny 22.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia związane z Nocą Muzeów jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.