Ukraina w Głogowie (CMigrator copy 1)

0
539

Już za niecały miesiąc Polska i Ukraina razem będą organizować wielkie święto piłkarskie EURO 2012. Mieszkańcy Głogowa mieli okazję zapoznać się z ukraińską kulturą. Wszystko to za sprawą Festiwalu Ukraińska Wiosna, którego pierwsza część odbyła się w ubiegły piątek (11 maja).

W ubiegły piątek (11 maja) na tak zwanym Czerwonym Targu przy ulicy Wały Chrobrego mieszkańcy Głogowa mogli zapoznać się z kulturą ukraińską. Na scenie pojawiło się blisko sto osób, które przedstawiły ukraińskie tańce i śpiewy. – Ukraińska kultura zawitała do Głogowa w ramach imprezy pod nazwą “Poznaj swojego sąsiada” i oczywiście zbliżającego się EURO 2012. Udało się nawiązać współpracę z fundacją PROMUSICA. Przyjechała też do nas delegacja włodarzy miast ukraińskich, żeby poznać nasze miasto – mówi Barbara Mareńczak–Piechocka, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury. Na powitanie Barbara Mareńczak–Piechocka otrzymała tradycyjny chleb. Festiwal Ukraiński przedstawił mieszkańcom Głogowa tradycyjne śpiewy i tańce ukraińskie, ale też rękodzieła, które można było podziwiać na targowisku.

To jednak nie koniec zapoznawania się z kulturą ukraińską przez mieszkańców Głogowa. Już w najbliższą sobotę (19 maja) w sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Narodowej Orkiestry Instrumentów Ludowych Ukrainy. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.