Doczekaliśmy się – Chrobry z kompletem punktów!

0
324

Raków Częstochowa 0-2 Chrobry Głogów

Od 23 marca trwała zła passa Chrobrego. Od 10 kolejnych spotkań piłkarze nie zdobyli kompletu punktów. Aż do minionej soboty (12 maja), kiedy to głogowianie pojechali do Częstochowy, by tam zmierzyć się z Rakowem. Jak się okazało był to udany wyjazd, podczas którego Chrobry strzelił przeciwnikowi dwie bramki nie tracąc przy tym żadnej.

– Długo czekaliśmy na tą wygraną, bo od marca. Dziś mieliśmy przełomowy moment. Wreszcie trafił napastnik. Stasiak strzelał w sparingach, ale w lidze trafił dopiero dziś. I to była bardzo ważna bramka. Dobijająca rywala – mówił po spotkaniu Ireneusz Mamrot, trener pomarańczowo-czarnych.

Wynik sobotniego spotkania otworzył Adam Samiec strzelając bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wszyscy wiemy doskonale, że jedyne bramki jakie strzelał Chrobry od dłuższego czasu były właśnie skutkiem stałych fragmentów gry, więc nadal pozostało nam czekać na zdobycz z bezpośredniej akcji.

Podczas gdy wielu spodziewało się, że do końca pojedynku Chrobry będzie tylko i wyłącznie bronił wyniku dobre podanie otrzymał Stasiak, który przebiegając z piłką całą połowę boiska ustalił wynik spotkania na 2-0. To pierwsza bramka z akcji po jakże długiej przerwie, która na pewno napawa optymizmem przed ostatnimi spotkaniami w lidze. – Zagraliśmy dobre spotkanie i liczę, że za kilka dni z Tychami będzie podobnie – dodał na konferencji po meczowej trener Chrobrego.

Pojedynek z Tychami już w najbliższą środę (16 maja) o godz. 18:00. W mieście trwa akcja “Tychy za pół dychy” – dzięki której na środowe spotkanie wszyscy kibice zapłacą 5zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDo odrobienia cztery bramki
Następny artykułDziałania “Alkohol i narkotyki” (CMigrator copy 1)
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)