Studenci przejmują miasto – Juwenalia 2012!

0
494

Blisko ponad miesiąc pozostał do zakończenia roku akademickiego. Głogowscy studenci przygotowują się do sesji egzaminacyjnej czy obron prac licencjackich. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych są tuż tuż przed wystawianiem ocen, a ich koledzy i koleżanki z ostatnich klas przechodzą przez egzamin dojrzałości. To wszystko przynosi ogrom stresu, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. 

W tym właśnie czasie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie wychodzi z propozycją odreagowania choć na chwilę. Wiemy jak ogromną popularnością cieszą się zabawy studenckie w miastach z większymi tradycjami akademickimi. PWSZ po raz kolejny pokazuje, że w Głogowie też można, a jest ku temu duże zainteresowanie. 

Głogowskie Juwenalia trwać będą od poniedziałku (14 maja) do soboty (19 maja). Program Juwenaliów jest bardzo zróżnicowany – obok tradycyjnych dyskotek i koncertów przygotowane są również spotkania dotyczące dawców szpiku czy przeszczepów organów. Wszystko rozpocznie się w poniedziałek, a na pierwszy ogień pójdą wykłady z okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością. Tematem wykładów będą: zdrowe odżywianie i nowości w dziedzinach kosmetologii. 

W środę 16 maja głogowscy studenci odbiorą klucze do miasta z rąk prezydenta Jana Zubowskiego, po czym wystartują z huczną zabawą. W ten sam dzień w Gospodzie Głogowskiej odbędzie się Studencka Środa. Dyskoteka przeznaczona jest dla wszystkich pełnoletnich osób naszego miasta. 

Czwartkowy (17 maja) wieczór należeć będzie do uczestnika programu Must Be the Music – Igor Herbut pojawi się wraz z zespołem w barze Fuego. 

W piątkowy poranek studenci wezmą udział w decyzyjnych grach symulujących pod hasłem “Z bankowością na ty”. Wieczór tego samego dnia stanie pod znakiem różnorodnych muzycznie koncertów: w barze Fuego zagra grupa “PlumBum”, a w drugiej części naszego miasta (osiedle Kopernik) zagra zespół Gastrofaza. W centralnej części Głogowa – w pubie Coom In – odbędzie się koncert hip-hopowy, na którym zaprezentują się tacy wykonawcy jak Yelon, Buba, And&Bedwaem, TYFFYTYFFY. Po koncertach w pubie Coom In imprezę w rytmie rapu do białego rana poprowadzą Głogowscy DJe. 

Zwieńczeniem blisko tygodniowych Juwenaliów będzie sobotni Rajd Rowerowy, który o godz. 12:00 wyruszy szlakiem Obiszów. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.