Pożegnali komendanta

0
442

Dzisiaj (10 maja) w Komendzie Powiatowej Policji przy ulicy Obrońców Pokoju nastąpiło oficjalne pożegnanie dotychczasowego komendanta policji w Głogowie, inspektora Jacka Kaczmarka. Na uroczystości pojawili się między innymi: prezydent Jan Zubowski, starosta Rafael Rokaszewicz oraz zastępca prokuratora rejonowego Łukasz Kudyk.

Inspektor Jacek Kaczmarek do policji wstąpił w 1985 roku. Od 2007 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. Teraz będzie kontynuował swoją karierę jako Komendant Miejski we Wrocławiu. Dzisiaj (10 maja) odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta Jacka Kaczmarka. Na uroczystości gościli między innymi: prezydent Jan Zubowski, starosta Rafael Rokaszewicz oraz zastępca prokuratora rejonowego Łukasz Kudyk. – Muszę przyznać, że kiedy dowiedziałem się o nominacji Pana Kaczmarka na stanowisko Komendanta Miejskiego we Wrocławiu to miałem mieszane uczucia. Z jednej strony zdałem sobie sprawę, że odchodzi od nas wspaniały policjant, szef Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, która tak naprawdę za jego rządów stała się jedną z najlepszych na dolnym śląsku. Z drugiej strony zdałem sobie sprawę, że to właśnie te osiągniecia stały się pretekstem do nominacji na tak zaszczytne stanowisko – mówi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego. – Nadszedł czas pożegnania, ale też podziękowania za lata współpracy. Czujemy się w Głogowie bezpiecznie. Dochodzi czasami do aktów wandalizmu, ale nie mamy w Głogowie zorganizowanych grup przestępczych. Wszystko to stało się dzięki pracy komendanta Jacka Kaczmarka i jego zaangażowaniu. Życzę, żeby podobne wskaźniki zostały uzyskane we Wrocławiu i żeby mówiono, że człowiek z Głogowa zrobił we Wrocławiu porządek – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa.

Kilka słów dla swoich dotychczasowych współpracowników miał też odchodzący komendant Jacek Kaczmarek – Zastanawiałem się nad tym, co dzisiaj powiedzieć. Jestem zaskoczony tak wspaniałą uroczystością. Myślę, że na pożegnanie mogę powiedzieć dwa słowa: Dziękuję bardzo. Dziękuję tym, bez których ta sytuacja w Głogowie nie miałaby miejsca. Mówimy o Głogowie bezpiecznym, w którym się dobrze żyje. Współpraca straży pożarnej, wojska, służby więziennej, nadleśnictwa to wszystko, co do tego się przyczyniło. Razem jesteśmy silni i razem przenosiliśmy góry. Szczególne podziękowanie kieruję do moich współpracowników – jesteście kadrą, którą każdy szef chciałby mieć– mówi Jacek Kaczmarek, Komendant Miejski we Wrocławiu.

Na razie nie wiadomo, kto obejmie funkcję Komendanta Powiatowego w Głogowie. Do tego czasu głogowską jednostką rządzi pierwszy zastępca komendanta Ryszard Wójtowicz. – Zapewniam, że ta jednostka w tym momencie jest jednostką bardzo zdyscyplinowaną i osiąga określone efekty w codziennej służbie nawet bez swojego szefa – dodał Jacek Kaczmarek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.