Wrócili bez punktów

0
743

To już kolejny mecz z niżej notowanym zespołem, w którym głogowianie tracą punkty. Przed rundą wiosenną oczekiwania były niezmiernie wysokie. Były ku temu powody. Runda jesienna okazała się dla naszych piłkarzy nad wyraz udana. Wicelider z dużymi szansami na awans niestety zawiódł, choć “zawiódł” to delikatne stwierdzenie. Biorąc pod uwagę II rundę, Chrobry zamyka tabelę.

W środę 9 maja głogowscy piłkarze zmierzyli się w Żaganiu z niżej notowanym zespołem Czarnych. Wiedzieliśmy, że zła passa trwa, ale wierzyliśmy piłkarzom, którzy na każdym kroku powtarzają, że “bardzo chcą”. Owszem, ambicji i chęci w drużynie nie brakuje, ale cóż, zdarzają się trudne momenty, w których zupełnie nie idzie.

Po sobotnim, jakże nudnym domowym pojedynku z Kaliszem liczyliśmy na poprawę gry naszej drużyny. Początek spotkania w Żaganiu napawał optymizmem. Pierwsza połowa meczu należała do Chrobrego. Zespół z Żagania miał problemy z tworzeniem sobie sytuacji bramkowej, głogowianie natomiast stworzyli ich kilka. Najlepszą sytuację meczu zmarnował Przemysław Stasiak. W 32 minucie wyszedł sam na sam z bramkarzem, niestety próba lobowania golkipera była minimalnie chybiona. 

Druga część pojedynku nie zapowiadała zmiany obrazu gry. Mogło się wydawać, że pomarańczowo-czarni kontrolują sytuację na boisku, a “Czarnym” brakuje argumentów. Wszystko to do 72 minuty spotkania, w której defensywa głogowian popełniła rażący błąd. Zupełnie przypadkowo Adrian Pawela znalazł się w sytuacji sam na sam z Augustynem, któremu nie dał najmniejszych szans na interwencję. Od tego momentu Czarni zdominowali spotkanie, raz po razie zagrażając bramce Michała Augustyna. Z głogowian całkowicie zeszło powietrze, a próby zagrywania długich piłek na napastników nic nie przynosiły. Do końca spotkania obraz gry się nie zmienił, a Czarni mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku spotkania. Porażka głogowian jedną bramką to najniższy wymiar kary.

Do końca rozgrywek II ligi pozostały już tylko 4 spotkania. W rundzie rewanżowej trener Ireneusz Mamrot ma zdecydowanie pod górkę, raz po raz tracąc podstawowych zawodników. Kary za kartki i kontuzje to plaga wicelidera rundy jesiennej. Niestety sezon trwa, a piłkarze muszą pokazać, że potrafią wygrywać. Do tej pory udało się im to tylko raz.

Fot. Chrobry Głogów S.A

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.