Uczestnicy ARKI pokażą swoje prace

0
506

W najbliższy piątek (11 maja) w Miejskim Ośrodku Kultury obędzie się wernisaż prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej “ARKA” pod tytułem “Mój świat w sercu i w dłoniach”. Wystawa została zorganizowana z okazji Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wystawa prac młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowych “ARKA” pod tytułem “Mój świat w sercu i w dłoniach” to cykliczna impreza organizowana w ramach Obchodów Dnia Niepełnosprawnością Intelektualną. Poprzez wystawę pokazane będą możliwości twórcze osób niepełnosprawnych. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy piątek (11 maja) w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury o godzinie 16.30. – Celem wystawy jest integracja społeczna, pokazanie ciekawych osobowości twórczych, promowanie pozytywnego wizerunku oraz pokazanie wrażliwości i talentów. Udział w tych warsztatach pozwala uczestnikom rozwijać swoje zainteresowania, zaspokaja potrzeby tworzenia – mówi Anna Rytter, terapeutka.

W tegorocznej wystawie mieszkańcy Głogowa będą mogli podziwiać prace z pracowni plastycznej, ceramicznej, krawieckiej oraz tkackiej. Po wernisażu, czyli o godzinie 17.00, odbędą się występy artystyczne uczestników warsztatów oraz zaproszonych gości.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.