Flaga w roli głównej

0
724

Dzisiaj (2 maja) główną rolę odgrywa  flaga. Wszystko to za sprawą Dnia Flagi, który obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Także w Głogowie uczczono biało–czerwoną.  O godzinie 12.00 pod Starostwem Powiatowym flaga została uroczyście wciągnięta na maszt. W uroczystości wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

Biało–czerwona flaga jest symbolem narodowym Polski od 1831 roku. Złożona jest z dwóch pasów o takich samych szerokościach. Górny pas jest koloru białego, dolny czerwonego. Kolor biały odnosi się do Orła Białego, natomiast czerwony jest odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego. Od 2004 roku w Polsce 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Także w Głogowie uczczono to święto. –Jest to nowe święto, ale staramy się, jako powiat głogowski, czynnie w nim uczestniczyć. Każdego roku organizujemy coś innego dla mieszkańców Głogowa. Dzisiaj uroczyście wciągniemy flagę na maszt. Później młodzi ludzie z naszych szkół odbiorą materiały promocyjne związanymi z naszymi symbolami narodowymi i rozdadzą to mieszkańcom Głogowa – mówi Rafael Rokaszewicz, Starostwa Powiatowy w Głogowi. Pod Starostwem Powiatowym nie zabrakło młodych ludzi, którzy chcieli dzisiaj (2 maja) uczcić biało–czerwoną. – Nasze szkoły organizują różnego rodzaju konkursy patriotyczne i wtedy też widać bardzo duże zaangażowanie młodych ludzi – tłumaczy Starosta.

Druga cześć uroczystości będzie miała miejsce dzisiaj (2 maja) o godzinie 20.00 w restauracji Pod Starym Głogiem. – Spotkamy się z ludźmi kultury, polityki i sportu, aby przedstawić, zacytować różnego rodzaju tekst patriotyczne. Myślę, że w różny sposób można to święto uhonorować. Dla nasz jednak najważniejsze jest żeby uczulić młodzież, że symbole narodowe to ważne elementy, do których należy podchodzić ze czcią i godnością – dodaje Rafael Rokaszewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.