Uczczą Święto Flagi

0
502

Jutro (2 maja) obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji o godzinie 12.00 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt pod budynkiem Starosta Powiatowego w Głogowie.

Jutro (2 maja) swoje święto obchodzić będzie flaga. Co roku Starostwo Powiatowe przygotowuje z tej okazji różne uroczystości. W ubiegłym roku mieszkańcy Głogowa stworzyli żywą flagę. W tym roku obchody Dnia Flagi rozpoczną się o godzinie 12.00 uroczystym wciągnięciem flagi na maszt pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Głogowie. – Mieszkańcy otrzymają też materiały promocyjne o barwach narodowych i historii polskiej flagi. Każdy otrzyma też biało-czerwoną chorągiewkę – mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie. W akcji wezwą udział urzędnicy Starostwa oraz młodzież głogowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejnym punktem obchodów będzie wieczór poświęcony literaturze polskiej, który rozpocznie się o godzinie 20.00 w restauracji “Pod Starym Głogiem”. Wśród osób, które podzielą się swoimi literackimi fascynacjami, prezentując wiersze lub fragmenty ulubionych polskich utworów, będą osoby biorące czynny udział w kształtowaniu życia społecznego i kulturalnego miasta oraz powiatu. – Spotkanie ma oczywiście charakter otwarty i każdy, kto dotrze na spotkanie, otrzyma szansę prezentacji swoich utworów – dodaje Bartłomiej Adamczak.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.