Policyjny plebiscyt

0
348

Od 2008 roku Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji plebiscytu “Policjant, który mi pomógł”. Inicjatorem plebiscytu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska linia”. Istotą przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie.

Dotychczas zorganizowano cztery edycję plebiscytu pod nazwą “Policjant, który mi pomógł”. Łącznie zostało wyróżnionych dwudziestu reprezentujących jednostki organizacyjne na terenie całej Polski. – Funkcjonariusze ci zaprezentowali zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną. Poza wysoką oceną społeczną służby, policjanci posiadali wyróżniająca opinie służbową – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Procedura zgłaszania policjantów do plebiscytu “Policjant, który mi pomógł” odbywa się przez cały rok z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych, które bezpośrednio wpływają do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska linia”. Kandydatów zgłaszać mogą osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem policji). Laureatów konkursu wybiera kapituła, w skład której wchodzą pracownicy pogotowia “Niebieska Linia”, laureaci poprzednich edycji oraz przedstawiciele Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Piąta edycja konkursu “Policjant, który mi pomógł” trwać będzie do 31 maja 2012 roku i ma na celu wyłonienie do wyróżnienia pięciu policjantów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł“Niech się święci 1 Maja”
Następny artykułUczczą Święto Flagi
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.