Konkurs czytelniczy w Kotli

0
332

W ubiegłą środę (25 kwietnia) w Bibliotece Publicznej w Kotli odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pod tytułem: “Czy znasz podania i legendy Dolnego Śląska?”

W ubiegłą środę (25 kwietnia) uczniowie szkół podstawowych przystąpili do rywalizacji, która odbyła się w Bibliotece Publicznej w Kotli. Dzieci pokazały czy znają podania i legendy Dolnego Śląska. Do konkursu przystąpiły trzy drużyny czteroosobowe ze Szkoły Podstawowej w Kotli oraz Szkoły Filianej w Chociemyśli. Uczestnicy, żeby wykazać się znajomością podań i legend, musieli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami takimi jak krzyżówka, pytania, cytaty, rozsypanka literowa czy okienko z ilustracjami. Zmagania uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Halina Przybylska i Agnieszka Krupa. Najlepsza okazała się drużyna klasy trzeciej “a” ze Szkoły Podstawowej z Kotli. Dzieci otrzymały nagrody książkowe i drobne upominki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiemen nieznany
Następny artykułZakończyli rok szkolny
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.